VI Saulėtekio Maratonas, 2023-12-03

Žiemiškojo Saulėtekio maratono nepabūgo ir šiltųjų kraštų bėgikai

Žinoma bėgimų organizatorė VšĮ „Maratomanija“ kartu su Vilniaus bėgimo mėgėjų klubu „Inžinerija“ ir Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija surengė penktąjį „Saulėtekio maratoną“, kuriame varžėsi apie 400 sportininkų.

Su Lietuvos bėgikais jėgas bandė ir Latvijos bei žiemiško oro nepabūgę keli bėgikai iš Nyderlandų, Indonezijos, Ispanijos bei Alžyro.

Varžybos vyko VGTU sporto komplekse, bėgimo mėgėjai ir profesionalai galėjo lenktyniauti maratono, pusmaratonio, 12,6 km ir 4,2 km distancijose.....

Juozo Songailos 70-mečio bėgimas, 2023-10-08

Kartu su fotomenininku Mariumi Jovaiša bėgusio Juozo Songailos 70-mečio bėgimo dalyvius sveikino rajono meras

Ukmergėje per bene žinomiausio visų laikų ukmergiškio bėgiko Juozo Songailos jubiliejinį gimtadienį surengtose varžybose jėgas bandė apie 400 dalyvių.

Pagrindiniai renginio organizatoriai – VšĮ „Maratomanija”, VšĮ „Smarter Step”, Ukmergės rajono savivaldybė ir Sporto centras.

Per bėgimo šventės mažiems ir dideliems iškilmingą atidarymą dalyvius pasveikino Ukmergės rajono meras Darius Varnas, grojo orkestras...

IV Utenos Hipodromo Maratonas, 2023-09-24

Naktį prapliupusi liūtis neišgąsdino Utenos hipodromo maratono dalyvių

Utenos rajono savivaldybė ir VšĮ „Maratomanija“ ketvirtą kartą surengė Utenos hipodromo maratoną, kuriame dalyvavo apie 350 bėgikų.

Renginio programoje – 7 distancijų (maratonas, pusmaratonis, 10 km, 5 km, 3 km, šeimų 1 km ir vaikų 400 m) varžybos.

Su Lietuvos bėgikais varžėsi ir keli latviai.....

III Zarasų pusmaratonis, 2023-09-03

Zarasų pusmaratonyje jėgas bandė ir naujo pasaulio rekordo šturmui besirengiantis Aleksandras Sorokinas

Zarasuose surengtas trečiasis pusmaratonis, kuriame dalyvavo apie 300 bėgikų iš Latvijos ir Lietuvos. Renginį organizavo VšĮ „Maratomanija, VšĮ „Sorokin Team“ ir Zarasų rajono savivaldybė.

Kiekvienas dalyvis bus apdovanotas medaliu, kurio pagrindiniai akcentai – Zarasų herbo simbolio Elnažuvės iškilus bareljefas ir renginio ambasadoriaus, pasaulio čempiono bei rekordininko Aleksandro Sorokino vardas, pavardė ir autografas.

V Žolinių maratonas, 2023-08-15

Po rekordinio „Žolinių maratono“ – į Reikjaviką

Vingio parke penktą kartą vykusiame „Žolinių maratone“ jėgas bandė beveik 500 bėgikų iš Lietuvos, Ukrainos, Anglijos, Čekijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos ir Baltarusijos. Tiek dalyvių – šio renginio rekordas.

Kiekvienas bėgikas – ir profesionalus sportininkas, ir tik bėgimo take pradedantis siekti pirmąsias pergales galėjo rasti sau tinkamą distanciją.

Buvo kovojama maratono (42,2 km), 31,6 km, pusmaratonio (21,1 km), 10,6 km, 5,3 km distancijose, o vaikai ir šeimos galėjo bandyti jėgas 500 m nuotolyje.

Prieš penkerius metus per Žolinę surengtas artimųjų draugų šeimyninis bėgimas, kuriame dalyvavo 60 sveikos gyvensenos puoselėtojų, išsirutuliojo į galingą, gražų bėgimo renginį....

Maratonas "Vilniaus Tiltai 2023", 2023-07-16

Alinantis karštis antrojo maratono „Vilniaus Tiltai 700“ dalyvių nesustabdė

Didelis iššūkis laukė bėgikų, dalyvavusių antrajame maratone „Vilniaus Tiltai 700“. Kepino 31-32 laipsnių karštis, tokiomis oro sąlygomis bėgti buvo nepaprastai sunku, tačiau nė vienam sportininkui neprireikė medikų pagalbos.

Kai 13 valandą 700 m distancijoje lenktyniavo vaikai, termometras rodė netgi 32 laipsnius karščio.

Nepaisant prognozuojamo didelio karščio, šešių distancijų varžybose panoro dalyvauti daug bėgikų ir renginio organizatoriai – VšĮ „100 marathon club Lithuania” su VšĮ „Maratomanija” – registraciją netgi sustabdė anksčiau laiko, nes buvo pasiekta 500 dalyvių riba.

Maratonas "Vilniaus Tiltai 2023", 2023-07-16

Kviečia antrasis maratonas „Vilniaus Tiltai 700“: dalyviams – unikalūs medaliai

Liepos 16 dieną VšĮ „100 marathon club Lithuania” kartu su VšĮ „Maratomanija” rengia antrąjį maratoną „Vilniaus Tiltai 700“.

Bėgimo mėgėjų ir profesionalų lauks šešios distancijos: 700 m, mylia (1609 m), 5,3 km, 10,6 km, 21,098 km ir 42,195 km. Bėgikai startuos ir finišuos laisvalaikio zonoje prie Baltojo tilto.

Maratonadienis #2 ir #3, 2023-07-08,09

Žinomas Lietuvos maratono bėgikas, VšĮ „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys savo draugus ir prijaučiančius maratonui pakvietė į dukart per parą vykusius maratonus Užutrakio dvaro sodyboje (Trakų rajonas)..

Renginį pavadino „Maratonadienis“: pirmą dieną maratoną vakare bėgo 24 sportininkai, o kitos dienos rytą – 22.

Pajūrio Basatlonas, Smiltynė, 2023-07-01

Pirmasis bėgimas basomis „Pajūrio basatlonas“ prigijo ir bus tęsiamas

Klaipėdoje, Smiltynėje vykęs pirmasis bėgimas basomis „Pajūrio basatlonas“ sulaukė nemažo atgarsio.

Paplūdimyje prie pietinio molo prie starto linijos 500 m, 2,5 km, 5 km ir 10 km distancijose stojo apie 200 bėgimo basomis entuziastų.

Šias distancijas iš vakaro teko pakoreguoti, nes bematuojant trasą, ji palietė ir moterų paplūdimį, todėl ilgesni nuotoliai buvo sutrumpinti iki 2,5 km ratuko.

Alaušo maratonas, Sudeikiai, 2023-06-23,24

Ir dieną, ir naktį vykę Alaušo maratonai viršijo lūkesčius

Joninių išvakarėse Sudeikiuose (Utenos rajonas) VšĮ „Maratomanija“ vieną po kito surengė du Alaušo maratonus.

Naktiniame Alaušo bėgime dalyvavo 300 sportininkų (jėgas dar bandė dviratininkai, duatlono ir šiaurietiškojo vaikščiojimo entuziastai), o antrą dieną vykusiame dieniniame maratone – 84 bėgikai.

Bėgimo mėgėjai ir profesionalai galėjo varžytis 1 km (vaikai), 5 km, 10 km, 21,098 km pusmaratonio ir 42,195 km maratono distancijose.

Alaušo maratonas, Sudeikiai 2023-06-23,24

Alaušo naktiniame ir dieniniame maratonuose visų dalyvių lauks išskirtiniai medaliai

Joninių nakties išvakarėse, birželio 23 d., Sudeikiuose (Utenos rajonas) VšĮ „Maratomanija“ antrą kartą rengs Alaušo naktinį maratoną.

Bėgimo organizatoriai kviečia įvairaus amžiaus bėgimo entuziastus Joninių naktį sutikti bėgimo ritmu.

Jau kitą dieną, birželio 24 -ąją Sudeikiuose rengiamas dieninis Alaušo maratonas.

Klajoklio maratonas #23, Biržai, 2023-04-30

„Klajoklio“ maratono dalyviai Biržuose žavėjosi pasakiško grožio trasa

Biržuose buvo surengtas 23-iasis „Klajoklio“ maratonas, kurį organizavo „100 marathon club Lithuania”, padedant VšĮ „Maratomanijai“.

„100 marathon club Lithuania” įkurtas 2021 metais ir vienija 11 bėgikų, kurie yra įveikę 100 ir daugiau maratonų.

Pagrindiniai klubo įkūrimo iniciatoriai: dabartinis garbės prezidentas, neseniai Amerikoje įveikęs keturis maratonus, Gintaras Pupininkas, ir prezidentas Valdas Šmaižys.

Klajoklio maratonas #23, Biržai, 2023-04-30

Maratonas „Klajoklis“ vyks ir Biržuose

Jau tradicija tampantis ir viename Lietuvos krašte neužsibūnantis maratonas „Klajoklis“ balandžio 30-tąją dieną 10 valandą ryte lankosi ir tavo mylimame, Biržų mieste esančiame Astravo dvare.

Kodėl Astravo dvare? Maratonas KLAJOKLIS – tai maratonas, kurio idėja yra klajoti po gražiausias Lietuvos vietas, kampelius, istorines vietas. Tai maratonas, kuris kaip ir Lietuvos simbolinis paukštis – klajoklis gandras, kaskart klajoja vis ieškodamas gražesnių ir dar nematytų vietų. Tai maratonas, kuris per bėgimą ir judėjimą kviečia pažinti nuostabią Lietuvos gamtą ir parkus, miestų ir miestelių architektūrą, senovės pilis ir dvarus.
Todėl šį kartą tai bus visoje Lietuvoje garsus Biržuose esantis Astravo dvaras!

Klajoklio maratonas #22, Harmony Park, 2023-04-02

„Klajoklis“ naująjį bėgimo sezoną pradėjo Harmony parke

VšĮ „Maratomanija“ ir Vilniaus bėgimo mėgėjų klubo „Inžinerija“ surengtas bėgimas „IV Saulėtekio maratonas“ buvo rekordinis – jėgas išbandė 460 sportininkų.

Ketvirtajame bėgime dalyvavo Latvijos, Ukrainos, Lietuvos bei po vieną Olandijos ir Ispanijos bėgikus.Harmony parke (Prienų rajonas) startavo pirmasis šiemet „Klajoklio maratonas #22“. Jų 2023 m. bus surengti dar du: balandžio 30 dieną – Biržuose ir birželio 11 dieną – Marijampolėje.

VšĮ „100 marathon club Lithuania” įkurta 2021 metais ir vienija 11 bėgikų, kurie yra įveikę 100 ir daugiau maratonų.

Tai – jau 22-asis „Klajoklio“ maratonas. Jo gimtadienis – 2020-ieji, kada pirmosios varžybos buvo surengtos Ukmergėje

III Utenos arenos maratonas- 2023-02-12

Utenos arenos maratone – rekordinis dalyvių skaičius

Rekordinis dalyvių skaičius (45) dalyvavo trečiajame Utenos arenos uždarų patalpų maratone, kurį organizavo VšĮ „Maratomanija“, Utenos rajono savivaldybė ir Daugiafunkcis sporto centras.

„Varžybose norėjo dalyvauti daugiau kaip 50 bėgikų, tačiau dėl vietos stokos jų negalėjome priimti. Iki šiol gausiausias buvo pirmasis uteniškių bėgimas, kuriame jėgas bandė 39 sportininkai. Geriausias variantas – 40 bėgikų, bet šiemet penki dar įsiprašė. Lenktyniavo Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos sportininkai.

IV Saulėtekio maratonas- 2022-12-04

Saulėtekio maratono laimėjęs tyrėjas Gediminas Gaulius: „Tai mano tarpinė stotelė siekiant kito tikslo – bėgti 100 kilometrų“

VšĮ „Maratomanija“ ir Vilniaus bėgimo mėgėjų klubo „Inžinerija“ surengtas bėgimas „IV Saulėtekio maratonas“ buvo rekordinis – jėgas išbandė 460 sportininkų.

Ketvirtajame bėgime dalyvavo Latvijos, Ukrainos, Lietuvos bei po vieną Olandijos ir Ispanijos bėgikus.

Varžybų dalyvius nudžiugino puikus oras, kuris, pasak pagrindinio renginio organizatoriaus, VšĮ „Maratomanija“ vadovo Valdo Šmaižio, pateisino žiemiškojo maratono vardą.

IV Saulėtekio maratonas- 2022-12-04

„Saulėtekio maratono“ organizatoriai tiki, kad šių metų renginys bus rekordinis – laukiama net 500 dalyvių

Bėgimų organizatorė VšĮ „Maratomanija“ kartu su Vilniaus bėgimo mėgėjų klubu „Inžinerija“ gruodžio 4 dieną rengia „IV Saulėtekio maratoną“.

Registracija dar vyksta, ji baigsis lapkričio 29 dieną 12 valandą, o jau pareiškė norą dalyvauti rekordinis 400 bėgikų skaičius.Varžybų organizatorių planuose – 500 dalyvių, nes tiek užsisakyta medalių.

Jeigu tikslas bus pasiektas anksčiau, registracija bus stabdoma.

III Utenos Hipodromo Maratonas- 2022-10-09

Trečiajame Utenos hipodromo maratone bėgo ir renginio organizatoriai

VšĮ „Maratomanija“ ir Utenos rajono savivaldybė trečią kartą surengė Utenos hipodromo maratoną, kuriame dalyvavo 370 bėgikų.

Kartu vyksta ir virtualus bėgimas, kurių rezultatai dar nėra susumuoti, todėl dalyvių skaičius bus dar didesnis.

Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino šio renginio globėjas, rajono savivaldybės vicemeras Vitalijus Šeršniovas, kuris su savo šeima irgi dalyvavo varžybose, įveikė 1 km distanciją, o po finišo įteikė bėgikams medalius.

Palangos Maratonas- 2022-09-18

Palangoje atgimsta maratonų tradicija – sportininkai spindėjo džiugiomis emocijomis

„100 Marathon Club“ ir VšĮ „Maratomanija“ rugsėjo 18 dieną surengė Palangos maratoną. Sportininkai ir mėgėjai galėjo rinktis iš keturių distancijų – maratono, pusmaratonio, 7 km ir 1 km.

Anksčiau šis renginys du kartus vyko kaip maratonų odisėjos „Klajoklis” etapas, o šiemet surengtas kaip savarankiškas renginys.

42 km distancijoje startavo 30 dalyvių, iš kurių 29 pasiekė finišą: 24 lietuviai ir 5 svečiai iš Latvijos. Kaip visada gausus vaišėmis, elektronine laiko matavimo sistema, smagia atmosfera renginys dalyviams padarė nuostabią šventę

II Zarasų pusmaratonis- 2022-09-04

Po pratybų Kenijos aukštikalnėse – pergalingas Aleksandro Sorokino bėgimas Zarasų pusmaratonyje

Antrajame Zarasų pusmaratonyje, kurio globėjas buvo rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, o ambasadorius – pasaulio rekordininkas vilnietis Aleksandras Sorokinas, dalyvavo daugiau kaip 300 bėgikų iš Latvijos ir Lietuvos.

VšĮ „Sportmanija“, Zarasų rajono savivaldybės ir Sporto centro rengiamas pusmaratonis sutraukė gerokai didesnį bėgikų būrį nei praėjusiais metais.

Varžybas rėmė „Mineralinis vanduo Vytautas“, Activus, ekologiško rapsų aliejaus gamybos įmonė EKKO, Šlyninkos vandens malūnas, Zarasų savivaldybė, Magvit B Complex, S-Sportas.

IV Žolinių maratonas- 2022-08-15

Po Žolinių maratono finišo – prizų dalybos ir tradicinė loterija

Ketvirtajame Žolinių maratone Vingio parke dalyvavo daugiau kaip 300 bėgikų iš Lietuvos, Anglijos, Latvijos, Lenkijos, Ispanijos, Amerikos ir Ukrainos.

Bėgimo entuziastai bandė jėgas šešiose distancijose: maratone, 31,6 km, pusmaratonyje, 10,5 km, 5,3 km ir 600 m vaikų bėgime.

Pasak pagrindinio renginio organizatoriaus, VšĮ „Maratomanija“ vadovo Valdo Šmaižio, kaip ir kiekviename jų rengiamame maratone 10 proc. užsiregistravusių sportininkų neatvyko, tačiau nemažai bėgikų registravosi varžybų dieną..

Riedučių maratonas- 2022-07-30

Po 10 metų pertraukos įvyko riedučių maratonas: vienas iš lyderių – žinomas prodiuseris Martynas Tyla

Praėjusį šeštadienį Širvintose įvyko populiarėjančios sporto šakos – riedučių, maratonas. Į čia vykstančias varžybas susirinko per 150 riedutininkų entuziastų iš Lietuvos bei Latvijos. Vienos iš rungčių nugalėtoju tapo ir gerai pramogų pasaulyje žinomas prodiuseris Martynas Tyla.

Riedučių maratonas - 2022-07-30

Po 10 metų pertraukos į Lietuvą sugrįžo riedučių maratonas, tarp nugalėtojų – ir scenos žvaigždžių prodiuseris

Širvintiškiai turėjo puikią progą susipažinti su jiems nauja riedučių sporto šaka. Riedučių maratono varžybas čia surengė VšĮ „Sportmanija“, asociacija „Riedėk. lt”, bendrovė „Terrasport” ir Širvintų rajono savivaldybė bei Širvintų sporto centras.

Jėgas įvairiose distancijose galėjo išbandyti visi riedučių entuziastai: mėgėjai, kiek didesnio meistriškumo sportininkai ir vaikai.

Miesto gatvėmis vieni įveikė 40 km maratoną, kiti – 22 km pusmaratonį, mėgėjai – 9 km distanciją, o vaikai – 1 km nuotolį.

Maratonas "Vilniaus Tiltai"- 2022-07-17

Pirmajame maratone „Vilniaus tiltai“ – daugiau kaip 500 sportininkų iš 12 šalių

Pirmą sykį surengtas maratonas „Vilniaus tiltai“ viršijo visus renginio organizatorių VšĮ „Maratomanija“ vadovų lūkesčius.

Įskaitant ir virtualų bėgimą (maratonas, pusmaratonis, 10 km ir 1 km), varžybose dalyvavo daugiau kaip 500 bėgikų iš JAV, Argentinos, Jungtinių Arabų Emyratų, Ispanijos, Švedijos, Norvegijos, Škotijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos.

Nemažai užsienio sportininkų užlipo ant nugalėtojų pakylos: pusmaratonį laimėjo Andreas Lundegardas iš Stokholmo, 10,6 km distancijoje trečias buvo Ricardo Daniel Sosa Aubone iš Buenos Airių, 5,6 km distancijoje greičiausias buvo minskietis Dzmitrijus Dabravolskis.

II Širvintų maratnas - 2022-07-10

Antrajame Širvintų maratone – pasaulio rekordininko pergalė, geros emocijos ir solidūs prizai

Širvintose po dvejų metų pertraukos surengtas antrasis maratonas, kurio pagrindiniai organizatoriai – VšĮ „Sportmanija“ ir Širvintų sporto centras.

Be maratono, vyko ir pusmaratonio, 10,6 km, 5,3 km distancijų bėgimai bei 1 km varžybos šeimoms ir 500 m vaikams.

Kaip teigė „Sportmanija“ vadovas Valdas Šmaižys, 2019 metais vykęs pirmasis maratonas sulaukė didžiulio susidomėjimo, tačiau tik panaikinus karantino apribojimus pagaliau buvo galima pratęsti šią šventę.

Alaušo maratonas - 2022-06-23

Joninių naktis bėgimo ritmu – pirmajame Alaušo maratone jėgas išbandė apie 300 sportininkų

Sudeikiuose (Utenos r.) VšĮ „Sportmanija“ kartu su VšĮ „Maratomanija“ pirmą kartą surengė Alaušo maratoną ir pakvietė Joninių naktį sutikti bėgimo ritmu.

Kaip teigė renginio organizatoriai, legendomis apipintas Alaušo ežeras – labai patraukli vieta įvairiems sporto renginiams. Todėl nenuostabu, kad Alaušo maratonas sudomino apie 300 fizinio aktyvumo puoselėtojų.Jie galėjo rinktis patinkančią rungtį ir distanciją: vyko bėgimo, šiaurietiškojo vaikščiojimo, dviračių sporto ir nestandartinio duatlono varžybos.

XVIII Pasvalio maratonas - 2022-06-04

Aštuonioliktajame Pasvalio maratone – antroji karjeroje advokato Vadimo Makušino pergalė

„XVIII Pasvalio maratone“, kurį rengė VšĮ „Maratomanija“, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (LBMA) bei Pasvalio bėgimo mėgėjų ir sveikos gyvensenos klubas „Vėtra“ bei sporto mokykla, jėgas išbandė 258 bėgikai

.Kartu tai buvo ir įskaitinis LBMA taurės aštuntasis etapas.

Kaip teigė VšĮ „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys, šiame bėgimo renginyje kiekvienas galėjo rasti sau tinkamą distanciją, tiek tik žengiantis pirmuosius žingsnius, tiek profesionalus bėgikas. Bėgikai galėjo pasirinkti vieną iš šešių distancijų: maratoną, pusmaratonį, 10 km, 3 km ir 1 km nuotolius, o vaikai su tėvais galėjo išbandyti jėgas 400 m bėgime.

Bėgimas "Už Ukrainą" - 2022-03-18 - 2022-04-17

Virtualaus bėgimo „Už Ukrainą“ tikslas – padėti dėl karo Lietuvoje atsidūrusiems vaikams

Viešoji įstaiga „Maratomanija“ kovo 18 – balandžio 17 dienomis rengia virtualų labdaros bėgimą „Už Ukrainą“.

Visos pajamos, viršijančios tiesiogines virtualaus bėgimo organizavimo išlaidas, bus skirtos Ukrainos vaikams, pasitraukusiems iš kovojančios tėvynės į Lietuvą.

„Idėja rengti šias varžybas gimė spontaniškai per vieną dieną. Pastarųjų savaičių įvykiai sukrėtė mus visus ir privertė įvertinti tai, ką turime Lietuvoje.

Klajoklio maratonas #20 - 2022-03-13

„Klajoklio“ maratonas naują bėgimo sezoną pradėjo Kūjagalviuose

Šių metų sezoną „Klajoklio“ maratonas pradėjo aplankydamas „Bėgimo namus“ – didelių bėgimo puoselėtojų Vido Totilo ir Rasos Bakienės sodybą Kūjagalviuose (Kauno r.).

Per gyvavimo metus iš viso jau surengta dvidešimt „Klajoklio“ maratonų gražiausiose Lietuvos vietose.

Kaip teigia varžybų Kūjagalviuose vienas organizatorių, VšĮ „Maratomanija“ Vadovas Valdas Šmaižys, šiemet „Klajoklio“ maratonų planuojama surengti dar keturis-penkis.

II Utenos sporto arenos maratonas - 2022-02-09

Antrasis uždarų patalpų Utenos arenos maratonas – nemažas iššūkis bėgikų jėgoms

Vasario 13 dieną vyks antrasis uždarų patalpų Utenos arenos maratonas, kurį organizuoja VšĮ „Maratomanija“, Utenos rajono savivaldybė ir Daugiafunkcinis sporto centras.

Renginio globėjas – didelis bėgimo entuziastas, Utenos vicemeras Vitalijus Šeršniovas, kuris jėgas bandė pirmajame uteniškių arenos maratone.

Varžybų trasa nusidrieks ne, kaip įprasta, stadione ar miesto gatvėmis, o Utenos daugiafunkcio sporto centro koridoriais. Bus bėgama ratais, kurio vieno ilgis – 231, 3 m. Iš viso sportininkams teks įveikti 182 ratus.

Bėgimas į Naujus 2022 - 2021-12-31

Kūjagalviuose sportininkai į Naujuosius metus ledine trasa bėgo žvakių šviesoje

Su nemažais iššūkiais Kūjagalviuose (Kauno r.) susidūrė renginio „Bėgimas į Naujus 2022“ dalyviai, kurių susirinko 38.

Teko varžytis ypač ekstremaliomis sąlygomis: vakarop trasa tapo ledinė, sportininkai slidinėjo lyg čiuožykloje.

Kadangi tai buvo bėgimas į Naujousius metus, tai kiekvienas sportininkas galėjo bėgti tiek, kiek norėjo ir galėjo.

Vienas linksmiausių varžybas organizavo VšĮ „Maratomanija“ ir jos vadovas Valdas Šmaižys, „Bėgimo namai“ ir bėgimo entuziastas Ernestas Vedeikis......

II Utenos Hipodromo Maratonas - 2021-10-09

„Utenos hipodromo maratono“ trasoje – ir olimpietis, ir pasaulio rekordininkas, ir vicemeras

„Maratomanijos“ ir Utenos savivaldybės surengtame antrajame „Utenos hipodromo maratone“ jėgas bandė apie 450 bėgikų iš Latvijos, Lietuvos ir Tailando.

Tiesa, viešniai iš Bankoko Mayurai Skowronski varžybos susiklostė nesėkmingai: nauji sportbačiai jai nuspaudė kojas ir sportininkė po ketvirtojo rato pasitraukė iš trasos.

Virtualiu būdu varžybose įvairias distancijas bėgo 41 sportininkas. Maratono trasą įveikė 46 bėgikai.

Komandinę taurę laimėjo „Maratomanijos“ bėgikai, kurie savo gretas sustiprino keliais latvių sportininkais. Antras – Bėgimo klubas, trečias – Kauno bėgimo mėgėjų klubas.....

III Saulėtekio Maratonas - 2021-12-05

Saulėtekio maratone – žiemiško oro iššūkis

Trečiame Saulėtekio maratone, kurį organizuoja „Maratomanijos“ bėgimo klubas, buvo užsiregistravę dalyvauti daugiau kaip 400 bėgikų, tačiau dėl žiemiško oro, varžybų dieną bėgikų gretos sumažėjo 70 sportininkų.

„Šiemet dalyvavo daugiau nei praėjusiais metais, tačiau nebuvo tiek, kiek tikėjomės. Nepaisant to, varžybos buvo smagios ir pavykusios. Iš vakaro nemažai pasnigus, varžybų dieną sniegas susitrypė, todėl bėgikams nemažu iššūkiu tapo sportinės avalynės pasirinkimas. Kas pasirinko batus su šipais, tam pavyko. O tie, kurie bėgo su paprastais batais – turėjo vargo

.Tai buvo pats žiemiškiausias maratonas iš visų trijų vykusių. Buvo daug sniego, daug ledo – trasoje bėgikai turėjo būti atsargūs ir žinoti, kad bėga ne vasarą“, – įspūdžiais dalijosi „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys.

Zarasų pusmaratonis, - 2021-09-05

Pirmajame Zarasų pusmaratonyje – Kauno bėgimo mėgėjų pergalė

Pirmą kartą surengtame Zarasų pusmaratonyje dalyvavo apie 250 bėgikų iš Latvijos, Rusijos, Šveicarijos ir Lietuvos.

Komandų įskaitoje buvo kovojama dėl mero Nikolajaus Gusevo taurės.

Buvo skaičiuojami kiekvienos komandos geriausiai pasirodžiusių keturių bėgikų, tarp kurių turėjo būti ir viena moteris, rezultatai.

Virė labai atkali kovas tarp Kauno bėgimo mėgėjų klubo ir „Na, pagauk“ bėgikų.

Maratonas Klajoklis #18, - 2021-09-25

Bėgikų laukiamas „Klajoklis“ sekmadienį atklys į Šventąją

Lietuvoje vis labiau populiarėja „Klajokio“ maratonas, kurį organizuoja „Maratomanija“. Praėjusiais metais buvo surengta dvylika etapų, o šiemet rugsėjo 26 d. Šventojoje vyks šeštasis,

Šis maratonas skiriasi nuo kitų. Jis visa to žodžio prasme yra klajoklis, neturi nuolatinės vietos ir rengiamas gražiausiuose Lietuvos kraštuose ir vietovėse.

Šiemet „Klajoklio“ pirmasis etapas buvo surengtas Anykščiuose, antrasis – Palangoje, trečiasis ir ketvirtasis – Karališkiuose (Ukmergės r.) kai vieną dieną buvo bėgama naktį, o kitą – dieną, penktasis – Kurtuvėnuose prie Geluvos ežero (Šiaulių r.)...

Kiek per metus mėgėjams galima įveikti maratonų ir kada juos pradėti bėgioti

Lietuvoje vis labiau populiarėja maratonai ir pusmaratoniai, jie tapo kone kiekvieno miesto ar rajono vizitinė kortelė.

Kadangi maratonų rengiama nemažai, sportininkams yra didelis pasirinkimas, kurioms varžyboms rengtis, o kurias atidėti kitiems metams.

Kiek per metus mėgėjams patartina įveikti maratonų ir kada pradėti juos bėgioti?...

III Žolinių maratonas, 2021-08-15

Trečiajame „Žolinių maratone“ bėgikai gerino rekordus

Trečiasis „Žolinių maratonas“, kurį organizuoja VšĮ „Maratomanija“ , Vingio parke sutraukė apie 250 dalyvių būrį. Gražiu, saulėtu oru jėgas bandė Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos ir Graikijos bėgikai.

Visi sportininkai buvo apdovanoti originaliomis „Žolinių maratono“ statulėlėmis su dagio simboliu, o nugalėtojai ir prizininkai – dar ir taurėmis.

Pagrindinis šventės organizatorius, VšĮ „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys, irgi aktyviai bėgiojantis ilgus nuotolius, ypač džiaugėsi dideliu bėgikų būriu maratono trasoje....

III Žolinių maratonas, 2021-02-08

Utenoje Vyko Tarptautinis Uždarų Patalpų Maratonas

Vasario 8 d., šeštadienį, Utenoje įvyko pirmasis miesto istorijoje maratonas. 42 km 195 m trasa nusitiesė ne, kaip įprasta, stadione ar miesto gatvėmis, o Utenos daugiafunkciame sporto centre. Tai ne tik apskritai pirmasis maratonas Utenoje, bet ir pirmasis uždarų patalpų maratonas mūsų mieste. Tokie maratonai itin populiarūs Skandinavijos šalyse, o Lietuvoje pirmasis uždarų patalpų maratonas įvyko vos prieš kelis mėnesius – praėjusių metų gruodį Jonavoje.....

Maratonas Klajoklis #1, 2020-02-15

Bėgimo maratonas „Klajoklis“ pradėtas Ukmergėje

Vasario 16-osios išvakarėse Ukmergėje surengtas pirmasis Lietuvoje klasikinio maratono „Klajoklis“ bėgimas. Jis tęsis visus metus ir vyks vis kitame šalies mieste. Lietuvos valstybės gimtadieniui skirtame bėgime tarp ištvermingiausių maratonininkų buvo ir ukmergiškis Juozas Songaila.
„Klajoklio“ maratoną organizavo bėgimo entuziastai vilnietis Valdas Smaižys ir kaunietis Mindaugas Garmus. Pastarasis šiuo metu dirba Danijoje, yra dalyvavęs daugiau nei 500 maratonų. Lietuvis šios iniciatyvos ėmėsi pagal Skandinavijos projektą. Šiose šalyse populiarūs klasikiniai maratonai, kurie skatina susipažinti su skirtingomis vietovėmis. Lietuvoje „Klajoklio“ bėgimai vyks įvairiuose miestuose, įžymiose vietose.

Go, Utena, Go!, 2019-09-07

Go, Utena, GO!

Į rugsėjo 5–7 dienomis 758-erių metų gimtadienį švenčiančios Utenos renginius gražiai įsiliejo ir bėgimo "Go, Utena, go!" dalyviai. Iš 30-ies miestų susirinkę bėgimo entuziastai varžėsi 3 km ir 7 km distancijose, kiti linksmai dalyvavo 500 metrų bėgime..

Daugiau nei tris šimtus bėgimo "Go, Utena, go!" dalyvių pasveikino ir greitų kojų visiems palinkėjo Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas

Širvintų maratonas, 2019-07-21

Pirmasis Širvintų maratonas: bėgimo žvaigždės ir kone 600 dalyvių

Širvintoms suėjo jau 544 metai, o miesto šventę šeštadienį pirmą kartą pradėjo bėgimo maratonas, sulaukęs didžiulio susidomėjimo ir beveik 600 dalyvių.

Pasak Širvintų maratono organizatoriaus, VšĮ „Maratomanija“ vadovo Valdo Šmaižio, vienam maratonas yra nepasiekiama svajonė, kitam – viso gyvenimo iššūkis, trečiam – gyvenimo aistra ir judėjimo laisvė.

Pirmajame Širvintų maratone dalyvavo ne viena bėgimo žvaigždė: pasaulinio lygio legenda Piotras Silkinas, Lietuvos ultradistancijų rekordininkas Aleksandras Sorokinas, bėgimo rekordininkas ir Lietuvos čempionas Ruslanas Seitkalijevas, žymus ilgų nuotolių bėgikas Mindaugas Garmus.

Puikiai pavykusį maratoną galima drąsiai vadinti tarptautiniu, nes jame dalyvavo 21 latvis, du ukrainiečiai, viešnia iš Baltarusijos, iš tolimojo Tailando, kraštiečiai iš Norvegijos ir Danijos...

Širvintų maratonas, 2019-07-21

Širvintų maratonas – 1

Šiais metais nuo tada, kai pirmą kartą buvo paminėtas Širvintų vardas, sukako 544 metai. Ta proga mieste vyko šventė, į kurioje dalyvavo ne tik miesto ir rajono gyventojai, bet ir didelis būrys svečių iš visos Lietuvos, užsienio šalių. Šventę iš ankstesnių išskyrė pirmąsyk mūsų mieste surengtas bėgimo karalius – Maratonas, prasidėjęs 8 valandą ryte. Bėgimas vyko miesto gatvėmis bei skverais.

Maratono bėgimas – šiuolaikinėje lengvojoje atletikoje ilgiausia bėgimo distancija, siekianti 42 km 195 m. Pavadinimas kilo nuo Maratono mūšio.Yra legenda apie graikų karį Filipidą, kuris atbėgo iš Maratono miestelio į Atėnus pranešti apie graikų pergalę prieš persus ir surikęs „Nenikekamen!“ („Mes nugalėjome!“). Pasakęs tai, numirė.

Pasak Širvintų maratono organizatoriaus, VšĮ „Maratomanija“ vadovo Valdo Šmaižio, vienam maratonas yra nepasiekiama svajonė, kitam – viso gyvenimo iššūkis, trečiam – gyvenimo aistra ir judėjimo laisvė....